Przymus szczepień w Wałbrzychu NIEWAŻNY!

Żródło: wałbrzych24.com

Wojewoda Dolnośląski unieważnił uchwałę Rady Miejskiej Wałbrzycha o obowiązkowych szczepieniach dla mieszkańców i osób pracujących w Wałbrzychu. Służby prawne wojewody stwierdziły, że proponowane zapisy są sprzeczne z konstytucją i nie mogą być wdrożone w życie. Więcej dowiesz się tutaj

Ważne, że Wojewoda wykazał kompletną ignorancję radnych i co w przyszłości może spowoduje, że będziemy bardziej się zastanawiać, kogo na te funkcje wybieramy, bo nie każdy się po prostu do tego nadaje.

Warto może zastanowić się, co by było, gdyby w naszym systemie prawnym funkcjonował WIR. Zakładając, że ludzie nie odrzuciliby lockdownów poprzez referendum ogólnokrajowe, Obywatele Wałbrzycha mogliby zastosować weto uchwały na poziomie gminy a następnie odrzucić ją w referendum lokalnym.

1 myśl w temacie “Przymus szczepień w Wałbrzychu NIEWAŻNY!

  1. To jest akurat pozytywny przykład działania wojewody, ale nie tak powinno być. Jeżeli gmina ma być samorządna, to funkcja wojewody nie jest potrzebna. Trzeba ustawę o referendum lokalnym pozbawić progów frekwencyjnych i umożliwić obywatelom gminy odrzucić niechcianą uchwałę. Teraz w gminie jak w całym państwie są rządy większości w radzie. Radni uzależnieni są od (wójta, burmistrza, prezydenta), bo ich siostra, brat, wujek, ciocia pracują w urzędzie gminy, która na danym terenie jest nieraz jedynym pracodawcą. Czy taki radny może sprzeciwić się wójtowi, burmistrzowi, prezydentowi? Obywatele natomiast nie mają nic do powiedzenia. Nie chcą podejmować działań w kierunku referendum w sprawie uchwały rady gminy, bo nie są pewni ilu mieszkańców weźmie udział w głosowaniu. Tym bardziej, że nie dorobiliśmy się społeczeństwa obywatelskiego i czujemy się nieswojo bez zarządcy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *