Wolni Ludzie

“Z inicjatywy Pana Janusza Zagórskiego tworzony jest e-parlament Wolnych Ludzi na szczeblu krajowym i sejmiki w okręgach wyborczych.

W uzasadnieniu powołania e-parlamentu napisano, że w Polsce jest coraz więcej przebudzonych osób, tworzą się nowe środowiska, grupy, organizacje pro wolnościowe, są też te, które działają od dawna jak np. Ruch Wolnych Ludzi.

Wszyscy potrzebujemy miejsca by wzajemnie się spotkać, wysłuchać, przedyskutować a nawet spierać się o najważniejsze sprawy dla Polski i wreszcie demokratycznie, razem podejmować decyzje co, jak i kiedy robimy.

Napisano również – „Potrzeba nam w praktyce swoistego E-VIR-u”.

Jako Ruch Społeczny WIR uważamy, że każde ugrupowanie polityczne, powinno w swoim programie na pierwszym miejscu posiadać także postulat wpisania do Konstytucji, Weta Obywatelskiego, Inicjatywy Obywatelskiej i wynikającego z nich Referendum!

Jak najbardziej jesteśmy za tym, aby elektronicznie zbierać podpisy poparcia dla ogłoszenia referendum i w nim głosować.

Jak najbardziej potrzebujemy E-WIR-u, jednak pod warunkiem, że będzie funkcjonował w oparciu o WIR wpisany w Konstytucji, bo tylko wtedy nasze głosowania będą miały sens!

Z satysfakcją przyjmujemy fakt, że wśród celów e-parlamentu znajduje się punkt dotyczący podjęcia pracy merytorycznej nad Projektem Nowej Polski, jej nowymi założeniami ustrojowymi.

W związku z tym mamy nadzieję, że nasze drogi się spotkają.

Dlatego będziemy uczestniczyć w pracach sejmików i wspierać Wolnych Ludzi z nadzieją, że w Projekcie Nowej Polski wpisanie do Konstytucji WIRu znajdzie się jako główny postulat programowy.

Wychodzimy z założenia, że upór i determinacja wszystkich, którzy w jakikolwiek sposób przyczyniają się do rozwoju świadomości na temat demokracji bezpośredniej są niezwykle cenne i warte poparcia.

3 myśli w temacie “Wolni Ludzie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *